Tydzień czytania o bezpiecznym zachowaniu się w szkole i poza nią

readingweekW ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” uczniowie uczęszczający na zajęcia w świetlicy szkolnej podjęli działanie  „Tydzień czytania o bezpiecznym zachowaniu się w szkole i poza nią”. Dzieci z kilku oddziałów klasowych miały możliwość posłuchania prelekcji dotyczącej ogólnych zasad bezpieczeństwa. Zajęcia prowadziła p. Paulina Czarnocka (wychowawca świetlicy), która przypomniała uczniom jak unikać zagrożeń przebywając na szkolnym boisku i placu zabaw, podczas trwania przerw śródlekcyjnych, jak prawidłowo i bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych oraz o czym należy pamiętać włączając się do ruchu rowerowego.

Pani Paulina przeczytała dzieciom książkę Elżbiety Zubrzyckiej „Słup soli”. Słuchacze z zaciekawieniem poznawali historię kilku młodych chłopców, którzy w codziennej rzeczywistości zmagali się z atakami Guza – szkolnego dręczyciela. Czy udało im się przeciwstawić agresorowi bez stawiania przemocy? Opowieść pokazuje jak zachować się w sytuacjach konfliktowych, jak pomagać sobie i innym, uczy odwagi.

Z dużym zaangażowaniem w działania prowadzone w szkole w ramach Tygodnia czytania o bezpiecznym zachowaniu się w szkole i poza nią włączyli się również uczniowie klasy 1d z wychowawcą p. Ewą Celińska – Drozd.

Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali, a później wypowiadali się na temat sytuacji opisanej w książce pt. „Słup soli”.

 

Polecamy książkę i zachęcamy do lektury.