Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka

W roku szkolnym 2020/2021 kontynuujemy program eTwinning ‘Play, learn and have fun’. Nasza współpraca w tym roku obejmuje szkoły z Rumunii, Hiszpanii, Grecji oraz Polski.
Zuzanna Mackiewicz z klasy 8a oraz Nina Jarkowska z klasy 8c stworzyły grę w ramach naszego udziału w projekcie.
Kliknij link do gry

apsmwm20 apsmwm20Nasza szkoła realizuje program eTwinning „Play, learn and have fun”. Współpracujemy ze szkołą numer 11 St. O. Iosif w Brasov w Rumunii. Amelka Paczuska stworzyła gry językowe. Dzięki temu projektowi, uczniowie z naszej szkoły i ze szkoły partnerskiej poznają nowe metody uczenia się, wzbogacają słownictwo, rozwijają swoje zainteresowania związane z kulturą innych krajów, poszerzają wiedzę na temat krajów partnerskich i są bardziej zmotywowani do nauki języków obcych.

W ramach poszerzania swoich pasji, Amelia Paczuska stworzyła gazetkę szkolną. Zachęcamy Was do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem na temat budowy naszego ciała. Możecie znaleźć również różne ciekawostki na temat Kanady.

gsz-ws-ap-a

Czy uczenie się nowych słówek może być przyjemne? Oczywiście, że tak. Amelka specjalnie dla Was stworzyła quizlet. Będziecie mogli powtórzyć już znane Wam wyrażenia i zwroty związane ze zdrowiem w języku angielskim. Macie również okazję zapoznać się ze słownictwem w języku francuskim.
https://quizlet.com/_8cqbyv?x=1jqt&i=2qjvey
https://quizlet.com/_8cq1vv?x=1jqt&i=2qjvey

apsmwm20Dnia 3 lutego 2020 r. w garwolińskim Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki odbyło się uroczyste wręczenie umów stypendialnych i dyplomów najzdolniejszym uczniom z Mazowsza w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka. Naszą szkołę godnie reprezentowała Amelia Paczuska – uczennica klasy 8B. Ze zdolną młodzieżą z subregionu siedleckiego spotkały się członkinie zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska.
„Po raz kolejny mamy przyjemność uczestniczyć w takim wielkim święcie oświaty na Mazowszu. To jest wasza praca, wasze pasje, ale też praca szkoły, nauczycieli, serce i zaangażowanie rodziców. Bez tego nie bylibyście tacy, jacy jesteście…” – mówiła Elżbieta Lanc.
„Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi … Jak tutaj jesteście, to właśnie te słowa pokazują, że warto jest walczyć o siebie, że warto jest każdego dnia starać się o to, aby być coraz lepszym. Te stypendia nie są ot tak sobie przyznane, one się wam należą, one są dla was nagrodą, one są dla was motywacją, one są dla was sensem dalszej edukacji …”- przekonywała Janina Ewa Orzełowska.
To już 11 edycja programów stypendialnych dla mazowieckiej młodzieży. Stypendia to dla uczniów duże finansowe wsparcie, które mogą przeznaczyć zarówno na udział w różnego typu zajęciach, warsztatach, wycieczkach, kursach językowych czy konferencjach naukowych, ale także na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego, fotograficznego czy książek. Warunkiem otrzymania pomocy są ponadprzeciętne wyniki w nauce, a wysoka średnia ocen czy też udział w olimpiadach i konkursach to tylko niektóre z kryteriów, jakie muszą spełniać osoby ubiegające się o stypendium.
Opiekunem uczennicy jest nauczyciel języka angielskiego, pani Izabela Piwowarczyk.
Gratulujemy Amelii i jej Rodzicom, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy innych do rozwijania pasji i pogłębiania wiedzy.