Strój szkolny w SP4

Strój szkolny to ujednolicone ubranie noszone przez młodzież szkolną. Są one popularne w szkołach podstawowych i średnich w wielu krajach. Stroje uczniowskie istniały w Polsce już od dawna. Jednolite stroje dla uczniów nie tylko zwiększą bezpieczeństwo w szkole i wprowadzą ład w ubiorze, ale mamy nadzieję, że staną się również piękną tradycją i dumą uczniów.
W roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach obowiązuje jednolity strój szkolny, na który składa się: niebieska bluzka z krótkim lub długim rękawem z logo szkoły na lewej piersi ucznia, a także granatowa bluza zapinana na guziki z nazwą szkoły.
Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali nowych strojów. Kiedy już mogli przyjść do szkoły w nowych ubiorach z radością prezentowali się rodzicom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły i nie tylko. Uczniowie klasy 1e dumnie pozowali do zdjęcia na tle pomnika Patrona naszej szkoły w nowych strojach. Cieszymy się, kiedy widzimy radość na twarzach naszych uczniów.