ORSZAK TRZECH KRÓLI 2021

W tym roku mamy wyjątkowe okoliczności i doroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się w nieco innej – spacerowej, rodzinnej formie.
W dniach od 1 do 6 stycznia br. odbywa się w naszym mieście po raz ósmy Orszak Trzech Króli – pod hasłem: „Panu dzięki oddawajmy”. W tym roku, jak już wspomniano, ma nową, bardziej kameralną formę, ale mamy nadzieję, że się spodoba i rozpali serca uczestników.
Za zgodą Księdza Biskupa oraz Prezydenta Miasta Siedlce – zachęcamy do osobistego przejścia trasy Orszaku Trzech Króli w gronie rodzinnym lub indywidualnie w formie Spaceru Orszakowego. To alternatywa, która możliwa jest do realizacji nie przekraczając zaleceń panujących w czasie epidemii.
Zasady Rodzinnego Spaceru Orszakowego
1. Spacer Orszakowy dedykowany jest dla Rodzin, jako forma rodzinnej gry terenowej polegająca na przejściu trasy dotychczasowego Orszaku ulicami Siedlec w celu przeżycia wydarzenia w nowy bardziej osobisty sposób.
2. Trasa Orszaku rozpoczyna się na skwerze Tadeusza Kościuszki – naprzeciw kościoła Św. Stanisława BM. Dalej prowadzi ulicą Piłsudskiego, skręca w prawo w ulicę Wojskową i ul. Katedralną do siedleckiej katedry Niepokalanego Poczęcia NMP.
W miejscach gdzie dawniej odbywały się sceny orszakowe, znajdują się tablice z ciekawymi informacjami o historii Orszaku i historii Zbawienia. Są też tam zadania i pytania do krzyżówki orszakowej, która zamieszczona jest w mapce orszakowej (mapkę można pobrać we własnej parafii lub wydrukować ze strony Fundacji Nasza Szkoła). W parafii można otrzymać także korony i śpiewniki. Zachęcamy do odbioru.
3. Punkty Orszakowe:
I – START – Skwer Tadeusza Kościuszki – na przeciwko kościoła Św. Stanisława.
II – DROGA MARYI I JÓZEFA oraz GOSPODA – plac gen. Wł. Sikorskiego
III – DWÓR HERODA oraz WALKA DOBRA ZE ZŁEM – plac przy pomniku JPII
IV – BRAMA ANIELSKA – skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i ul. Wojskowej
V – PASTERZE i SZOPKA – plac kościelny siedleckiej katedry
VI – POKŁON przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji w katedrze.
Każdy indywidualnie bądź w gronie najbliższych może zatem odbyć osobisty Orszak na wzór Trzech Króli.
4. Rodziny, które zgłoszą chęć udziału w zabawie konkursowej i prześlą do Organizatora poprzez Formularz Orszakowy zdjęcie z odbytego spaceru orszakowego oraz prawidłowe hasło z krzyżówki dołączą do konkursu „SPACER ORSZAKOWY – Siedlce 2021”. Laureaci Konkursu wybierani będą poprzez głosowanie na najciekawszy strój orszakowy. Do wygrania są cenne NAGRODY!
ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY NA RODZINNY SPACER ORSZAKOWY!

kliknij na dany obrazek poniżej, żeby powiększyć!

otk2021-iiz

otk2021w

otk2021-mik