Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020

osam17 września 2020 r. w auli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie pani Izabela Piwowarczyk, z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, otrzymała nagrodę dla najlepszego Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020. Pani Izabela była opiekunem Amelii Paczuskiej w programie „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Do udziału w konkursie przystąpiło 108 pedagogów z całego Mazowsza. Spośród nauczycieli, którzy w roku szkolnym 2019/2020 opiekowali się stypendystami i złożyli formularz konkursowy, wyróżniono 36, przyznając im tytuł Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020.
Podczas spotkania Marszałek Adam Struzik podkreślił, że praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi, wśród których są laureaci programów stypendialnych realizowanych przez samorząd Mazowsza, zasługuje na uznanie i nagrodę: „Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów muszę przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty”.
Laureatom gratulujemy zdobytych nagród. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy nauczycieli i uczniów do brania udziału w tym programie.