Liczbowy zawrót głowy

lzgDnia 08.10.2018 r. po raz kolejny odwiedziliśmy UPH w Siedlcach. Tym razem poznawaliśmy siłę liczb. Graliśmy w liczbową szachownicę, uczyliśmy się języka komputerów, a także dowiedzieliśmy się, że każdą liczbę możemy zapisać w systemie zero-jedynkowym. Tak właśnie komunikują się powszechnie używane przez nas komputery – językiem komputerów zwanym systemem binarnym. Dzięki temu udało nam się rozszyfrować ukryte słowa oraz rozwiązać inne zagadki.
Fizyka nigdy nie była nam tak bliska jak teraz. Od dzisiaj już wiemy czym jest grawitacja, dlaczego jabłko spada w dół, czym różni się ciężar od masy, a także gdzie szukać środka ciężkości w naszym ciele. Robiliśmy także ciekawe eksperymenty. Zobaczcie sami;-)
Wyjątkową atrakcją okazały się prawdziwe roboty. Lego Mindstorms EV3 – zabawka czy sprzęt badawczy? Na te oraz inne pytania szukaliśmy odpowiedzi na zajęciach z informatyki. Oprócz tego dowiedzieliśmy się w jaki sposób robot widzi świat, w czym może nas zastąpić, a także jak nim sterować za pomocą programu oraz zdalnie (za pomocą tabletu). W konsekwencji doszło do zawodów robotów w przenoszeniu kubka;-)
Bardzo podobała nam się dzisiejsza wyprawa. Poznawanie świata to fascynująca przygoda!