Z wizytą na UPH…

uczelnzajeciaDnia 24 września 2018 r., klasa IV b oraz VII b pod opieką p. Agnieszki Protasiuk i p. Ani Mroczek odwiedziły Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Uczniowie pod okiem ekspertów zdobywali wiedzę z takich dziedzin nauki jak: chemia, fizyka oraz informatyka.
Dla niejednego „studenta” była to fascynująca przygoda. Uczniowie poznali tajemnicze mieszaniny…. Rozpuszcza się czy się nie rozpuszcza? Sprawdzimy;-) Poznali świat robotów i algorytmów, a także dowiedzieli się czym jest środek ciężkości. Dzięki znajomości praw fizyki stworzyli niepowtarzalne konstrukcje oraz poznali zasady działania równoważni.
Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach. To była naprawdę świetna zabawa!
Do zobaczenia wkrótce;-)

Uwaga!
Przystąpiliśmy do projektu „Jak zostać odkrywcą”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w roku szkolnym 2018/2019, będą zgłębiać swoją wiedzę na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Możliwość nauki w prawdziwym laboratorium to tylko część atrakcji. Zajęcia będą prowadzone w czterech blokach tematycznych: chemia, fizyka, matematyka i informatyka, z czego każda daje szerokie spektrum rozwoju. Projekt ma na celu bowiem rozwijanie umiejętności kluczowych oraz rozbudzenie zainteresowania przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.