XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który koordynowała p. Ewelina Prokurat. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia. Nauczyciele matematyki przeprowadzili na lekcjach mini testy sprawdzające tę znajomość.
W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (uczniowie klasy 4d i p. Annę Suprun) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych osób dorosłych, których napotkaliśmy na terenie szkoły. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz goście, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów otrzymali certyfikaty Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Asystenci podczas przerw wręczali losy uczniom, na których znajdowały się łamigłówki.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wśród uczniów wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Klasa 5a uczestniczyła w lekcji Śladami Adama Mickiewicza w matematycznym Escape Room, podczas której uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne związane z życiem i twórczością Patrona Szkoły.
Na długiej przerwie uczniowie pod opieką p. Bożeny Adamczuk rozwiązywali na czas przykłady w Scratchu, a podczas lekcji pod opieką p. Eweliny Prokurat, p. Izabeli Kasprowicz i p. Anny Celińskiej-Spodar uczniowie klasy 5a,5d i 7d wzięli udział w grze Piłkarz Matematyk, która polegała na prawidłowym udzieleniu odpowiedzi z tabliczki i celnym strzale do bramki.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.