X Dyktando Siedleckie

2 czerwca w naszej szkole, po dwuletniej przerwie, odbyło się jubileuszowe X Dyktando Siedleckie. Impreza ta od początku związana jest z naszą szkołą, która jest jej pomysłodawcą i pierwszym organizatorem.

W tym roku do grona współorganizatorów należą:

Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz Siedleckie Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

Honorowym patronatem X Dyktando Siedleckie objęli:

Prezydent Miasta Siedlce pan Andrzej Sitnik,

Mazowiecki Kurator Oświaty pani Aurelia Michałowska,

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Tradycją Dyktanda Siedleckiego jest zapraszanie gościa specjalnego, który czyta tekst dla uczestników konkursu. Tym razem odwiedziła nas pani Urszula Dudziak – słynna piosenkarka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów i pisarka. Dyktowała ona tekst dla klas 7. i 8. Klasy 1-3 zmagały się z tym, co czytała im pani Elżbieta Michalak z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doradztwa Nauczycieli, zaś dorośli uczestnicy słuchali tekstu czytanego przez panią Bożenę Czarnecką-Akus, również z MSCDN.

Treść dyktand dla poszczególnych kategorii wiekowych została przygotowana przez nauczycieli języka polskiego z naszej szkoły. Czekamy na oficjalne wyniki i uroczyste podsumowanie tegorocznego Dyktanda Siedleckiego, które odbędzie się 8 czerwca w naszej szkole.

Dziękujemy portalowi Podlasie24.pl za zgodę na udostępnienie zdjęć.