WYZWANIE KSIĄŻKOWE 2017

Mole Książkowe…. i nie tylko! Czy podejmiecie się czytelniczego wyzwania?? Tak, tak…. rzucam Wam wyzwanie! Nie takie zwykłe, normalne
i proste wyzwanie…. ale wyzwanie KSIĄŻKOWE!!! A wszyscy wiemy,
że właśnie takie wszystkie książkowe Mole i Moliki lubią najbardziej
🙂 

Wyzwanie polega na przeczytaniu 12 książek w czasie 12 miesięcy. Jednak książki, które czytamy, wybieramy zgodnie z podanymi zasadami. Zasad jest 12 – tyle ile miesięcy w rozpoczętym właśnie roku (w każdym innym zresztą też :).

Teraz więc zadanie dla Was… musicie wyszukać na półkach swoich biblioteczek, w bibliotece szkolnej lub innej bibliotece, z której zasobów korzystacie, książki, które będziecie mogli dopasować do zasad podanych poniżej. To jest, jeżeli zasada mówi, że autorem książki jest kobieta… możecie np. wybrać  jedną z historii napisaną przez p. Joannę Olech, która jakiś czas temu była gościem w naszej szkole. Myślę, że pomysłów będziecie mieli bardzo dużo, a przeczytanie 12 książek w czasie 12 miesięcy to będzie przysłowiowa „pestka”. Wśród wybranych przez Was pozycji nie mogą się jednak znaleźć lektury omawiane na lekcjach języka polskiego. Dodatkowo, żeby nie było tak prosto, że wystarczy napisać tytuł książki i autora, wszyscy, którzy podejmą się tego wyzwania muszą prowadzić tzw. „dzienniczek lektur”, w którym obok tytułu, autora, liczby stron, nazwy wydawnictwa musi się znaleźć kilka informacji o przeczytanej książce np. krótki opis ulubionego bohatera tej książki, ilustracja, opis najciekawszej przygody w niej opisanej….

Pozostawiam Wam pełną dowolność 🙂 MIŁEJ LEKTURY!

A oto zasady:

 1. Autorem książki jest kobieta.
 2. Autor książki ma takie same inicjały jak TY.
 3. Książka, która ma więcej niż 100 lat.
 4. Książka wydana w roku Twoich urodzin.
 5. Zbiór opowiadań.
 6. Akcja książki rozgrywa się w kraju innym niż Polska.
 7. Tytuł to jedno słowo.
 8. Książka z dzieciństwa Mamy lub Taty.
 9. Książka, która jest częścią serii.
 10. Książka, która ma więcej niż 200 stron.
 11. Książka, której bohaterowie są rodzeństwem.
 12. Książka, której bohaterem jest zwierzę.

sowa

Wyzwanie kończy się 31 grudnia 2017 roku, a najwytrwalsi czytelnicy otrzymają upominki. Osoby zainteresowane, proszę o zgłoszenie się do mnie do końca stycznia 2017 r. w celu wpisania na listę uczestników.

Anna Szostak – nauczyciel języka polskiego