Wyprawa do Lipniaka

lipniak1924 września uczniowie klas 3a i 3c pod opieką pań: Iwony Piekarskiej, Izabeli Kasprowicz i Karoliny Sobol pojechały na zajęcia przyrodnicze do lasu w Lipniaku. Dzieci spotkały się tam z panią leśnik, która w ciekawy sposób opowiedział im o swojej pracy.
Uczniowie mieli okazję na żywo zaobserwować warstwy lasu oraz zobaczyć młode drzewka rosnące w szkółce leśnej. Dowiedzieli się również, gdzie i jak przechowuje się sadzonki drzewek, a także jak podlewa się las. Dzieci bardzo chętnie uczyły się rozróżniać gatunki drzew oraz z zaangażowaniem czytały, umieszczone na tablicach, informacje o ptakach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiło wszystkim zobaczenie nory lisa.
Na zakończenie lekcji pani leśnik pokazała dzieciom znalezione w lesie poroże jelenia i łosia. Po przyjemnych lecz wyczerpujących zajęciach na łonie natury wszyscy uczestnicy wyprawy bardzo chętnie zjedli upieczone nad ogniem kiełbaski. Uczniowie klasy 3a i 3c byli bardzo zadowoleni, że mogli miło spędzić czas w lesie i w ciekawy sposób zdobyć nową wiedzę przyrodniczą.