Wycieczka kl. III B i III G „Wieliczka – Zakopane – Kraków”

davUczniowie klas III B i III G wraz z opiekunami Panią Edytą Malewicz, Panią Agnieszką Budek i Panią Pauliną Czarnocką byli na 3-dniowej wycieczce. Pierwszego dnia (28 maja) dzieci miały okazję wędrować szlakami po zjawiskowo pięknych solnych podziemiach Kopalni Soli „Wieliczka”. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby – to tylko namiastka tego, co można zobaczyć pokonując blisko 3 kilometry krętych korytarzy.
Drugi dzień wycieczki (29 maja) zarezerwowany był na zwiedzanie Zakopanego – stolicy Tatr. Uczniowie miasto poznawać zaczęli od wjazdu Koleją Linową na Gubałówkę. Stamtąd  podziwiali niepowtarzalną panoramę Tatr. Sam zjazd z Gubałówki również stanowił atrakcję dla dzieci, gdyż większość z nich po raz pierwszy w życiu mieli okazję zjeżdżać wyciągiem krzesełkowym. Kolejnym punktem zwiedzania był najstarszy drewniany kościół oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – miejsce wiecznego spoczynku wybitnych ludzi, zasłużonych dla Zakopanego. Stamtąd wycieczkowicze pojechali do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Miejsce to przyciąga niemalże wszystkich turystów, stanowi wotum dziękczynne za uratowanie życia Papieża Jana Pawła II. Za obiektem, w malowniczych ogrodach, rozciąga się niesamowity widok na góry, a zwłaszcza na szczyt Giewont. Trzecioklasiści pojechali również pod skocznie narciarskie „Wielka Krokiew” i „Mała Krokiew”, gdzie można poczuć się jak zawodnik, który zmaga się z 90-metrowym rozbiegiem. Ta atrakcja turystyczna to absolutny must see pobytu w Zakopanem. Nie mogło również zabraknąć spaceru po Krupówkach – reprezentacyjnej ulicy w centrum miasta, z dziesiątkami sklepów, restauracji i maleńkich galeryjek z twórczością ludową. Dzień drugi zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Trzeciego dnia (30 maja) uczniowie zwiedzili to, co w Krakowie najważniejsze: Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Barbakan, jak również zobaczyli Smoka Wawelskiego – rzeźbę odlaną z brązu i osadzoną na głazie nad Wisłą, przedstawiającą legendarną poczwarę.
Wycieczka niezwykle udana, zostanie w pamięci dzieci na dłuuuugi czas.