Wycieczka do Warszawy

6 czerwca 2022 r. uczniowie klas 5b, 5c i 5d wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Na początku uczniowie klas piątych zwiedzili wystawę czasową „Cosmos Discovery” w Muzeum Nowa Praga. To obecnie jedna z największych na świecie wystaw, która prezentuje tajniki podróży człowieka w kosmos. Zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Pokazane są także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział Polska. Uczniowie naszej szkoły mogli wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, obejrzeć statek Mercury oraz statek kosmiczny Apollo 11.

Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Ziemi PAN, zwiedzili wystawę z przewodnikiem. Zbiory muzealne liczą obecnie ponad 180 tys. obiektów. Znajdują się wśród nich zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi.

Po wizycie w Muzeum Ziemi przyszedł czas na atrakcje sportowe. Dzieci skorzystały z Warszawskich Trampolin Stacja Grawitacja.

Pod koniec dnia uczniowie przejechali się nową linią metra do centrum, gdzie spacerowali po Starym Mieście.

Uczniowie klas piątych mogli dogłębnie zgłębić historię odwiedzanych miejsc, ale również zintegrować się ze sobą.