Wycieczka do Londynu

londyn19W dniach 16-21 maja uczniowie Szkoły Podstawowej byli na wycieczce w Londynie. W ciągu czterech intensywnych dni zaliczyliśmy spacer wzdłuż Tamizy, zobaczyliśmy i poznaliśmy historię London Bridge, Katedry Southwark, Teatru Szekspirowskiego. Zwiedziliśmy Galerię Tate Modern a Mostem Millenium Bridge przeszliśmy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul’s. Zmęczona młodzież na kolację udała się do angielskich rodzin, gdzie mogła w rozmowach podszlifować swój angielski.
Następnego dnia udaliśmy się na zmianę warty pod Buckingham Palace. Później spacerem dotarliśmy pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze Trafalgar Square, China Town oraz M&M’s world. Na zmęczone nogi narzekał każdy ale i każdy był zadowolony z kolejnego długiego spaceru.
Trzeciego dnia w Londynie zwiedziliśmy największe i najstarsze muzeum w Wielkiej Brytanii – British Museum. Byliśmy też w Muzeum Figur Woskowych – Madame Tussaud’s a ostatnim punktem dnia było muzeum będące połączeniem nauki i rozrywki czyli Natural History Museum.
Ostatniego dnia w mieście, płynęliśmy statkiem turystycznym po Tamizie po czym przesiedliśmy się na mierzącą 135 metrów karuzelę LONDON EYE. Następnie przejechaliśmy się autobusem piętrowym – czerwonym Double Deckerem, a z centrum udaliśmy się metrem do Greenwich i zrobiliśmy zdjęcie na południku 0. Wieczorem ruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.