Wizyta w Pałacu Prezydenckim

IMG_4040 224 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły pod opieką dyrektora  pana Przemysława Anusiewicza, wicedyrektor pani Anny Pluty oraz wicedyrektor pani Agnieszki Szymani wzięli udział w debacie STOP dla hejtu w Internecie, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Była to kolejna debata z cyklu Eksperci Pytają Młodych, zorganizowana z inicjatywy Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pani Agaty Kornhauser – Dudy.

Pierwsza Dama skierowała do zebranych bardzo ważne słowa: „Jestem przekonana, że dzisiaj uda nam się zrobić coś dobrego. Wierzę, że małe rzeczy mogą zmieniać świat na lepsze. Jeżeli każdy z nas powie STOP dla hejtu w Internecie, jeśli Wy namówicie do tego swoje koleżanki, swoich kolegów czy rodzeństwo, jeżeli nigdy nie będziemy biernie przyglądać się wirtualnej przemocy, to wtedy na pewno nam się uda!”

W spotkaniu wzięli udział: Pierwsza Dama pani Agata Kornhauser – Duda, Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak, sędzia pani Anna Maria Wesołowska, psycholog  dr Aleksandra Piotrowska, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. Józef Kloch, pani Monika Piasecka z Global Dignity Poland,  pani Marta Rybicka z Agencji Badawczej IQS, dziennikarz dr Tomasz Rożek,  pan Jakub Turowski z Facebook Polska, pan Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz uczniowie.

Debatę prowadził dziennikarz Maciej Kurzajewski.

Uczniowie naszej szkoły i innych polskich szkół uczestniczyli w warsztatach i panelach dyskusyjnych na temat  psychologicznych, społecznych i etycznych konsekwencji hejtu oraz sposobów przeciwdziałania mowie nienawiści. Korzystali także z edukacji prawnej oraz mieli możliwość zadawania pytań ekspertom.

Z Warszawy wróciliśmy zadowoleni, z postanowieniem wdrożenia działań zgodnie  z tematem debaty STOP dla hejtu w Internecie.

IMG_4013 IMG_4016 IMG_4018 IMG_4019 IMG_4020 IMG_4024IMG_4026