W Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i nie tylko

dav1 grudnia uczniowie z klasy 5a, 6a i 6b pod opieką Pań: Agnieszki Protasiuk, Agnieszki Banaś, Pauliny Czarnockiej i Anny Szostak wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo bogaty, dlatego wszyscy uczestnicy spotkali się przed budynkiem szkoły już o 6.20. Taka poranna pobudka nie była może najprzyjemniejsza… ale później było tylko lepiej:)
Dzięki temu, że wyjechaliśmy tak wcześnie, uniknęliśmy korków i zgodnie z planem dotarliśmy do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Na miejscu podzieliliśmy się na grupy, gdyż do zwiedzenia mieliśmy 2 wystawy.
Przesympatyczne i bardzo kompetentne Panie opowiedziały nam o arkanach tworzenia i realizacji filmów. Zapoznały nas z kolejnymi etapami powstawania filmu, a wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przeniosły nas w czasie i pozwoliły poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi.
W części scenograficznej zobaczyliśmy dekoracje wykreowane przez twórców filmowych – prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię. Przechodziliśmy filmowymi  lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieśliśmy się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwowaliśmy nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej.
Natomiast zwiedzanie części dotyczącej kostiumów rozpoczęliśmy od wizyty w pracowni kostiumografa. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o jego pracy i powstawaniu kostiumów. Następnie siedliśmy na wygodnych sakwach i mieliśmy okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość podczas zajęć opartych na analizie najbardziej popularnych obrazów Jana Matejki. Kolejnym punktem programu był quiz o strojach z epoki. Było naprawdę bardzo ciekawie i wesoło. Jednak prawdziwa zabawa zaczęła się wtedy, gdy Panie pozwoliły nam przymierzyć historyczne stroje…Bawiliśmy się przednio, co możecie zobaczyć na zdjęciach …
Kolejnym punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Studio Buffo. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali przygody Adama Cisowskiego w spektaklu pt. „Szatan z VII klasy”. Po przedstawieniu udaliśmy się na krótki spacer, a następnie autokarem przejechaliśmy do Hangaru Trampolin 646… Po szybkiej zmianie garderoby, mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne i gimnastyczne… Było super!
Zadowoleni i zmęczeni udaliśmy się do restauracji Rewers, która znajduje się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam zjedliśmy pyszny obiad i po kilku chwilach odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Dzięki temu, że szczęście sprzyjało nam od rana, bez żadnych problemów dotarliśmy przed planowaną godziną powrotu do Siedlec, gdzie na parkingu przed szkołą, czekali już na nas stęsknieni Rodzice.
Wyjazd był naprawdę bardzo udany i ciekawy i na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, znowu wybierzemy się w podobnym składzie na wspólną wycieczkę! 🙂