W muzeum bajek, baśni i opowieści

mbbio175 grudnia 2017 r. kasy 1a, 1d oraz zerówka pod opieką p. Iwony Piekarskiej, p. Izabeli Kasprowicz, p. Ewy Celińskiej – Drozd, p. Anny Celińskiej – Spodar i p. Agnieszki Sakowicz wybrały się do świata bajek i afrykańskich ciekawostek, czyli do „Muzeum bajek, baśni i opowieści”. W tym fantastycznym miejscu dzieci spotkały się z panem Michałem, który z ogromną wiedzą, a przede wszystkim z darem opowiadania przybliżył wszystkim bajki i baśnie pochodzące z różnych kultur, a także opowiedział fascynujące historie. Głębokie wzruszenie, wielka radość, a czasami nieoczekiwane przerażenie i smutek towarzyszące opowieściom wzbogaconym mimiką, gestem i śpiewem, pozostaną w pamięci naszych małych podróżników na długo.
Kolejnym punktem programu było wznoszenie budowli z klocków MuBaBaO. Dzieci podzielone na grupy budowały zamki i wymyślały do nich bujne opowieści o księżniczkach, piratach, złodziejach, zaginionych skarbach itp.
Dopełnieniem atrakcji była zabawa w sali pełnej wspaniałych Bajkostworów, gdzie nasze maluchy biegając, skacząc i turlając się  straciły mnóstwo energii.
Po wizycie w „Muzeum bajek, baśni i opowieści” znajdującego się w Konstancinie, pojechaliśmy do Warszawy zobaczyć Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Wędrując alejkami parku i oglądając zatykające dech w piersiach iluminacje świetlne, czuliśmy się wspaniale. Późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.