Uczniowie klas: 1a, 1d, 1g oraz 2b uczestniczyli w wycieczce do Warszawy

Z okazji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas: 1a, 1d, 1g oraz 2b, pod opieką p. Martyny Kurpiewskiej, p. Pauliny Gabryszewskiej oraz p. Agnieszki Sakowicz uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu był pobyt w Fabryce Bombek Fogiel. Każdy uczestnik zobaczył jak w tradycyjny sposób powstają najpiękniejsze ozdoby choinkowe i jak są misternie dekorowane. Następnie odbyły się warsztaty, w czasie których dzieci własnoręcznie zdobiły i malowały bombki choinkowe.
Po pracowitych warsztatach udaliśmy się do Manufaktury Cukierków, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pokaz ręcznego wykonywania cukierków metodą z XVII w. Podczas pokazu dzieci musiały być uważnymi obserwatorami, gdyż na koniec odbył się quiz ze słodkimi nagrodami oraz degustacja wykonanych przez cukierników słodyczy. Pychota! Co to była za radość! Nie tylko na buziach dzieci, ale i pań.
Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy samolotów oraz sprzętu wojskowego w Muzeum Wojska Polskiego. Następnie udaliśmy się do restauracji Rozdroże na smaczny obiad.
Ostatnią atrakcją wycieczki był pobyt w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Tysiące kolorowych światełek sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się jak w bajce. Spacerowaliśmy po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym rośliny i owady były większe niż ludzie. Obejrzeliśmy również niezwykły pokaz w Ogrodzie Wyobraźni, który rozświetlał się w rytm muzyki klasycznej.
Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Siedlec, w których też już widać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.