Torba Miłosierdzia 2022

Szkolne Koło Caritas nr 30 z SP4 zachęca i zaprasza wszystkich, którzy mogą i chcieliby się włączyć do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Torba Miłosierdzia 2022 w ramach dorocznej Jałmużny Wielkopostnej w naszej szkole.
Od poniedziałku 28 marca do piątku 8 kwietnia zbieramy artykuły spożywcze (tylko!), które przekażemy parafialnej Caritas, a ta, jak co roku, przygotuje paczki świąteczne dla ubogich z naszej okolicy – potrzebujący otrzymają wsparcie jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi!
Szczególnie prosimy o żywność lubianą przez dzieci (np. słodycze), aby te Święta były dla nich czasem także i takiej przyjemności 🙂
Każda klasa w naszej szkole otrzyma papierową Torbę Miłosierdzia. W klasach 4-8 o opiekę nad nią i jej zapełnianiem zadbają nasi wolontariusze SKC. W klasach 1-3 o pomoc prosimy wychowawców. Artykuły na zbiórkę można przynosić i wkładać właśnie do takiej torby – jedna torba na klasę zapewne zapełni się szybko 🙂
Pełne torby z darami zostawiamy w sali 106. W okolicach Niedzieli Palmowej (10 kwietnia) przekażemy wszystko Parafialnemu Zespołowi Caritas przy Katedrze.
Z góry dziękujemy. Zapraszamy do włączenia się w akcję, aby wszyscy, mimo trudnego czasu, mogli mieć godnie przeżytą Wielkanoc.