Spotkaniu z przedstawicielami Komendy Policji w Siedlcach

pp2015aUczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Policji w Siedlcach. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomnieli, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
Dodatkową atrakcją był pies policyjny Borys.  Policjant, który jest jego opiekunem, omówił jak ważną rolę odgrywa pies w jego pracy. Zademonstrował również uczniom jak należy bronić się przed atakiem zwierzęcia.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera.