SP4 w akcji MEiN „Szkoła pamięta”

Po raz kolejny SP4 przystąpiła do organizowanej przez MEiN akcji „Szkoła pamięta”. W związku z tym w ostatni sobotni poranek, wietrzny, chłodny i deszczowy, blisko 30 uczniów naszych klas ósmych – wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas – spędziła w sposób inny niż zwykle. Pod kierunkiem p. Michała Woźniaka – opiekuna naszego SKC oraz opieką p. Izabeli Piwowarczyk, p. Agnieszki Różewskiej i p. Małgorzaty Wysokińskiej-Dudy posprzątali i przygotowali na zbliżające się uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień
Zaduszny niektóre groby najstarszego siedleckiego cmentarza.
W tym celu na Cmentarz Centralny przynieśli ze sobą odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim chęć i zapał do zrobienia czegoś dobrego, co w tym przypadku jest też wyrazem naszej kultury, tradycji i szacunku wobec zmarłych.
Wolontariusze dzielnie i sprawnie sprzątali, zmywali, czyścili, grabili, zamiatali, przenosili, wyrzucali i ustawiali, aby przywrócić grobom i pomnikom godny, schludny wygląd. Na pomnikach, miejscach pamięci oraz na grobach pracowników SP4, poza zniczami, pozostawiono pamiątkowe plakietki. A na koniec jeszcze pomodliliśmy się za tych, którzy na tej siedleckiej nekropolii spoczywają.
Akcja MEiN „Szkoła pamięta” obejmuje m. in. sprzątanie cmentarzy w pobliżu szkół i jest to zarazem cykliczne działanie Caritas od wielu lat, szczególnie propagowane wśród członków Szkolnych Kół Caritas. Nasi uczniowie poświęcili w sobotę swój wolny czas na tę szlachetną inicjatywę.