Ślubowanie klas pierwszych 2018

11 października w niezwykle uroczystej atmosferze, 86 uczniów klas pierwszych obchodziło swój ważny dzień, w którym to stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania szkolnego hymnu. Następnie pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Po pomyślnym zdaniu egzaminu, nastąpił moment uroczystego złożenia ślubowania na sztandar szkoły, który wcześniej opisała p. Marzena Marciszewska. Następnie pan dyrektor Przemysław Anusiewicz „czarodziejskim, wiecznym piórem dokonał pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Siedlcach. Panie wicedyrektor Agnieszka Szymani i Anna Pluta, wręczyły dzieciom pamiątkowe tarcze oraz Akty ślubowania.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów podpisów w Księdze Pamiątkowej Szkoły poprzez odcisk swojego palca. Niespodzianką dla wszystkich, było pasowanie dwóch pań: p. U. Krasuskiej i p. K. Wasil na pracowników naszej szkoły. Panie również otrzymały szkolne tarcze. Całej uroczystości przyglądali się rodzice, którzy na pewno są dumni ze swych pociech. W nagrodę przygotowali im przyjęcia ze słodkim poczęstunkiem.
Tak podniosła i ważna uroczystość na długo zapadnie w pamięci nowych uczniów naszej szkoły. Życzymy im dużo szkolnych sukcesów, a także wielu koleżanek i kolegów.