Sięgamy po Krajowy Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”!

28 marca w naszej szkole zakończył się trzyletni etap starań całej społeczności w celu otrzymania Krajowego Certyfikatu #SzkołaPromującaZdrowie

W tym czasie zrealizowano wiele pomysłów, które miały na celu kształtowanie świadomości zdrowotnej. Nasi uczniowie wyjeżdżali na wycieczki????, brali udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji, przygotowywali projekty, brali udział w ogólnopolskich programach, zdobywali wiedzę na temat szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

Wtorkowa uroczystość miała na celu zaprezentowanie wieloletnich osiągnięć i dokonań placówki oraz wyników ewaluacji wewnętrznej przeprowadzonej w kierunku ubiegania się o nadanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Odwiedziło nas wielu gości: Prezydent Miasta Siedlce – pan Andrzej Sitnik, pani Ewa Dombrowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, pani Eliza Kublik – pracownik Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, pani Joanna Like – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Siedlcach, pani Luiza Krekora – inspektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Siedlcach oraz dyrektorzy siedleckich szkół. Wszyscy podkreślali, jak ważna jest świadomość zdrowego stylu życia i to już od najmłodszych lat.

W części artystycznej publiczność obejrzała przedstawienie „Ogrodowe strachy” przygotowane przez klasę 2a pod kierunkiem pani Beaty Ługowskiej i pani Emilii Skrzyńskiej oraz pokaz mody w wykonaniu klasy 1b pod kierownictwem pani Katarzyny Kamińskiej. Były również piosenki o zdrowiu w wykonaniu klasy 5d przygotowanej przez panią Agnieszkę Szymani i klasy 3b pod opieką pani Karoliny Sobol.

Podsumowano także konkurs poetycki na wiersz o tematyce zdrowotnej – „Strofy o zdrowiu”. Zwycięzcy to: Olga Onyśk z klasy 6a, Filip Kowalczyk z klasy 5d, Jakub Cybulski z klasy 5a oraz Magdalena Kuryłek z klasy 5d.

Oprawę audiowizualną wydarzenia zrealizowano przy pomocy sprzętu z programu #LaboratoriaPrzyszłości