Półkolonie z Prometeuszem

Od 22.08.do 26.08.2016 r. na terenie naszej szkoły odbyły się półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Wolontariatu „Prometeusz”. Uczestnikami było 60 dzieci, w większości byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach. Dzięki uzyskaniu środków finansowych z Urzędu Miasta Siedlce oraz bezinteresownej pracy wielu osób możliwe stało się zorganizowanie atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci.
W czasie półkolonii uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych i pouczających zajęciach, spotykali się
z interesującymi osobami oraz czynnie wypoczywali. W poniedziałek z powodu niezbyt sprzyjającej pogody uczniowie cały dzień spędzili w budynku szkoły i na obiektach sportowych w jej pobliżu. Wspólnie bawili się i uczestniczyli w różnorodnych rozgrywkach sportowych.
Wtorek rozpoczęli od przypomnienia zasad właściwego poruszania się po ulicach miasta, ponieważ tego dnia udali się do Sali Zabaw Młynek, gdzie dzieci, w bezpieczny i aktywny sposób bawiły się
i wypoczywały.
Zabytki naszego miasta podziwiali w czasie spacerów po mieście i do Parku Miejskiego Aleksandria, gdzie udali się w poszukiwaniu schronienia przed wysokimi temperaturami.
Aby skorzystać z różnorodnych atrakcji i rozwinąć swoje umiejętności pływackie, w czwartek uczestnicy wspólnie wybrali się na spotkanie z przygodą nad Siedlecki Zalew. Przed wyjściem dzieci zostały zapoznane z regulaminem i zasadami właściwego zachowania się w wodzie. Z powodu ogromnego tego dnia upału, dzieci z olbrzymią radością korzystały nie tylko z kąpieli wodnych, ale także słonecznych. Tego dnia obiad – w postaci grillowanych kiełbasek, zjedli na świeżym powietrzu.
W piątek uczestnicy półkolonii wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w projekcji dwóch filmów pt. „Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie” lub „Nowe przygody Aladyna” w NoveKino Siedlce.
Uczestnicy przez cały czas trwania półkolonii brali udział w grach i zabawach ruchowych oraz rozgrywkach sportowych – piłka koszykowa, piłka nożna i elementy lekkoatletyki.
Za zaangażowanie i świetną atmosferę w grupie na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie, ale zdrowe upominki.