Ogólnopolska akcja charytatywna „Dzień w piżamach”

Wrzesień i październik są miesiącami świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, dlatego też zostały one wybrane przez Fundację ,,Gdy liczy się czas” jako najlepsza pora aby zorganizować

,,Dzień w piżamach”.

Dlaczego w piżamach? – ponieważ dla wielu podopiecznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcąc okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom już 19 października w naszej szkole przeprowadzimy charytatywną zbiórkę pieniędzy, z której cały dochód przekażemy podopiecznym fundacji ,,Gdy liczy się czas”. Forma wydarzenia jest bardzo prosta: – możecie przyjść do szkoły na znak solidarności z chorymi dziećmi w piżamie, szlafroku, opasce do snu lub np. miękkich, domowych kapciach, – mieć na ubraniu znak skrzydeł lub podobiznę aniołka, – można przykleić na ubranie kartkę z napisem: #Piżama Pamiętajcie też o możliwości wpłaty dowolnej kwoty na leczenie dzieci z oddziałów onkologicznych.

Osobami odpowiedzialnymi za jej przeprowadzenie są panie Katarzyna Kamińska, Paulina Jakimowicz, Katarzyna Soczewka oraz Agnieszka Różewska.