Niesamowita wycieczka klasy III d i III f do Warszawy

3df-wycieczka-2016Uczniowie klasy III d i III f pod opieką p. Iwony Piekarskiej, p. Haliny Matuły i p. Doroty Świderskiej byli na wspaniałej wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu był Sejm RP. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi politycy: siedziały w zielonych fotelach na sali obrad (co prawda tylko na miejscach w galerii dla publiczności, ale i tak były zadowolone), spacerowały po sejmowych korytarzach oraz widziały dziennikarzy przygotowujących się do konferencji prasowej.
Wykorzystując chwilę wolnego czasu pan przewodnik zabrał nas na wystawę samolotów i sprzętu wojskowego do Muzeum Narodowego. Zobaczyliśmy tam mnóstwo maszyn używanych w czasie II wojny światowej oraz Jaka 40, który wylądował w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.
Kolejnym punktem programu była Telewizja Polska. Pan przewodnik oprowadził nas po przeróżnych zakamarkach budynku. Zwiedziliśmy salę, w której nagrywany był teleturniej „Jaka to melodia”, obejrzeliśmy planu programu „Pytanie na śniadanie” oraz weszliśmy do studia, którego cała ściana zbudowana jest z telewizorów. W nim nagrywane są programy sportowe. Poza tym dzieci miały możliwość zobaczenia rekwizytorni, w której znajdują się tysiące przedmiotów używanych podczas nagrywania programów i przymierzenia przeróżnych nakryć głowy w gigantycznej garderobie.
Ostatnim punktem wycieczki był, wyczekiwany szczególnie przez chłopców, Stadion Narodowy. Zwiedziliśmy go od trybun po szatnie. Dzieci mogły posiedzieć na fotelach trenerskich, obejrzały szatnie, w których przebywali reprezentanci zarówno Polski, np. Lewandowski, Błaszczykowski czy Piszczek, jak i innych krajów m.in. Ronaldo. Każdy chciał zrobić zdjęcie oryginalnych koszulek piłkarzy. Chodziliśmy także po czerwonych dywanach i zwiedziliśmy loże.
Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Siedlec.