Marchewka na zdrowie

marchewkaJej właściwości i wartości  odżywcze doceniano już w starożytnych Chinach. Jednak wówczas najbardziej znana była odmiana w kolorze białym. Pomarańczową wyhodowali Holendrzy dopiero w XVII wieku. Jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i najbogatszym źródłem beta-karotenu. Z tej substancji organizm wytwarza witaminę A, niezbędną m.in. do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. O czym mowa?
O marchewce rzecz jasna! W gąszczu fast foodów, jedzenia w pośpiechu i prowadzenia niezdrowego trybu życia to złote warzywo coraz częściej wymaga promocji. My postanowiliśmy zrobić marchewce darmową kampanię reklamową i przez cały tydzień świetliczaki wykonywały prace plastyczne z użyciem Jej wizerunku 🙂  Niektórzy nawet próbowali zamienić się w Marchewkę… Nikogo to jednak nie dziwi, jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie!
Uczniowie klas starszych  6 kwietnia próbowali upodobnić się do tego zdrowego warzywa i zamiast mundurków założyli  ubrania w kolorze pomarańczowym. Chętnie pili marchewkowe soki przygotowane przez rodziców i z zainteresowaniem czytali wiadomości zaprezentowane na gazetce szkolnej.