Konkurs kolęd i pastorałek

kolendykonkurs012017Piątego stycznia 2017 r. odbył się Szkolny konkurs kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III i ich rodziny. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością. Kolędy i pastorałki zaprezentowały osoby najładniej śpiewające z prawie wszystkich klas młodszych. Niektóre dzieci samodzielnie grały na instrumentach. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Rywalizację rozpoczął występ całej klasy II a. Ostatnim punktem programu był popis Weroniki Jastrzębskiej z klasy III d i jej mamy.
Wieczornemu kolędowaniu przewodziły p. Ewa Mazur i p. Iwona Piekarska, które podczas zapowiadania kolejnych wykonawców przybliżały zgromadzonym historię śpiewanych kolęd i pastorałek.
Po występach wszystkich uczestników konkursu, gdy jury w składzie: p. Agnieszka Szymani, p. Ewa Celińska-Drozd i p. Iwona Kubiak udało się na obrady, rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Każdy, kto chciał, mógł wziąć mikrofon, aby razem z osobami zgromadzonymi na sali zaśpiewać swoją ulubiona kolędę lub pastorałkę. Miło było popatrzeć i posłuchać jak dzieci, ich rodzice i dziadkowie wspólnie kolędują.
Fotorelację z tego wydarzenia przygotował p. Janusz Mazurek. Znajduje się ona na stronie tygodniksiedlecki.com.
Zwycięzcami konkursu zostali: w kategorii soliści: Julia Noszczak z klasy II b, a w kategorii zespoły: Mila Nowak i Kaja Kamińska z klasy II e. Osoby te będą reprezentowały szkołę podczas koncertu kolęd Kolędy Pokoleń w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach oraz konkursie kolęd Kolędować Małemu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.