Klasy IV c i IV d w Kozłówce i Lublinie

4cd-KozLubW dniu 17 listopada 2017 roku klasa IV c i klasa IV d pod opieką pani Anny Jeznach-Mierzejewskiej, pani Aleksandry Stecińskiej-Wymiatał i pani Doroty Świderskiej były na wycieczce w Kozłówce i Lublinie.
Pierwszym punktem programu był zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce z kaplicą, powozownią i pięknym pałacem, który jest najlepiej zachowaną w Polsce rezydencją arystokratyczną. Następnie udaliśmy się do Lublina, gdzie wzięliśmy udział w programie edukacyjnym pt. „Podróże w Czasie” w Piwnicy pod Fortuną. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatowo – naukową poprzez zabawę, ćwiczenia i zadania opierające się na aktywności uczestników. Po zajęciach przeszliśmy Lubelską Trasą Podziemną biegnącą pod zabudową Starego Miasta . W jednej z sal obejrzeliśmy widowisko przedstawiające pożar miasta w 1719 roku.
Kolejnym punktem programu był spacer z przewodnikiem zabytkowymi uliczkami po lubelskim rynku, podczas którego mieliśmy okazję zapoznać się z kulturą tego regionu.
Na koniec naszego pobytu byliśmy w Regionalnym Muzeum Cebularza na interaktywnym pokazie wyrobu i wypieku cebularza. Podczas tej wizyty poznaliśmy legendę i przepis na cebularze oraz odkryliśmy właściwości jego składników. Na chwilę mogliśmy stać się piekarzami przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy.
Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana.