Klasa patronacka

Klasa patronackaW dniu 13 września 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na apelu Dyrektor Szkoły Pan Przemysław Anusiewicz oraz Prezes Zarządu  firmy Jastrzębski S.A. Pani Magdalena Jastrzębska podpisali umowę patronacką. Umowa ta dotyczy wspomagania nauki wybranego oddziału na poziomie nauczania od klasy 5 do 8 oraz doradztwa zawodowego dla wszystkich oddziałów na poziomie klas 7 i 8. Jest ona owocem prowadzonego w placówce projektu edukacyjnego pt. „W stronę lepszej przyszłości”. Projekt ten opracowany jest w celu zapoznania uczniów z możliwościami wyboru ścieżki zawodowej, prezentacji różnych zawodów, zapoznania z obowiązkami pracowników różnych firm, a w perspektywie właściwego i świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej. Autorem projektu jest Pani Anna Szostak, wychowawca klasy 5a, którą to w roku szkolnym 2017/2018 firma Jastrzębski S.A. otoczy szczególną opieką.

Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką i charakterem pracy tej firmy. Poza zajęciami praktycznymi dotyczącymi podstaw księgowości, marketingu, pracy z klientem czy wykorzystania aplikacji biurowych, odbędą się też zajęcia z zakresu fizyki i jej zastosowania w praktyce oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpiecznie z Adasiem”.

Dla uczniów wspomnianej klasy 5a ten dzień był szczególnie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Bowiem w ramach prezentu powitalnego od Firmy, wszyscy otrzymali jednakowe plecaki. Niespodzianka ta wywołała mnóstwo radości i uśmiechów. Plecaki na pewno przydadzą się zarówno na co dzień w szkole, jak również w czasie wspólnych wycieczek, wyjazdów.