Klasa 1a i 1 c w Białowieży

Dnia 12 maja uczniowie klas Ia oraz Id pod opieką p. Iwony Piekarskiej, Izabeli Kasprowicz, Ewy Celińskiej-Drozd i Ewy Celińskiej-Spodar udali się na wycieczkę do Białowieży.
Pierwszym punktem programu był spacer „Szlakiem Dębów Królewskich” – wspaniałą ścieżką edukacyjną o długości około 500 m, która wiedzie wśród kilkudziesięciu wiekowych dębów noszących imiona królów polskich i książąt litewskich. Dzieci spacerując pomiędzy starymi drzewami poznawały historię Puszczy Białowieskiej.
Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym, punktem wycieczki było odwiedzenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pani przewodnik o żubrach, wilkach, żubroniach i łosiach. Największe emocje, oprócz zobaczenia z bliska żubrów i wilków, które podeszły do siatki, wzbudziła historia rysia przybliżona nam przez panią przewodnik.
Olbrzymie wrażenie wywarła również wizyta w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie dzieci miały możliwość wirtualnego spotkania oko w oko z żubrem lub wilkiem, posłuchania głosów puszczańskich ptaków, czy przyjrzenia się z bliska wnętrzu mrowiska.
Wielką atrakcją było ognisko, na którym każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie upiec kiełbaskę i chleb. Późnym wieczorem po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Siedlec.