Kiermasz świątecznych pierników „SP 4 dla Gabrysi”

pG18Z inicjatywy uczniów klasy 8d, pod patronatem Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego, nasza Szkoła włączyła się w pomoc dla Gabrysi – uczennicy jednej z siedleckich szkół, poszkodowanej w wypadku w październiku bieżącego roku.
Gabrysia podczas wypadku (potrącenie przez samochód) doznała poważnego urazu głowy oraz płuc. Uszkodzony został pień oraz lewa półkula mózgu. Powrót podstawowych funkcji życiowych u Dziewczynki zależny jest od niezbędnej rehabilitacji.
W ostatnim czasie można zaobserwować i uczestniczyć w wielu akcjach pomocy dla Gabrysi w regionie siedleckim. Nasi uczniowie przez całą środę (19 grudnia) oferowali upieczone przez siebie, w swoim wolnym czasie, pierniki świąteczne. Kwestowali „do ostatniego ciastka”…
Społeczność SP 4 oczywiście nie zawiodła. Pierniki przygotowane przez klasę 8d szybko zamieniły się w zebraną ostatecznie kwotę 1220 złotych.
Pieniądze zostały przekazane na subkonto Gabrysi, które prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej. Pozostaje życzyć Dziewczynce szybkiego powrotu do zdrowia.
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom – zrobiliśmy razem coś naprawdę dobrego i pięknego na te Święta. I tym lepsze niech będą one dla nas.