Karlskrona i Kalmar oraz zwiedzanie Gdańska i Gdyni

W dniach 11- 13 września 2019 r. klasy V b, V f oraz jedna uczennica z klasy VII a, pod opieką p. Doroty Alaby, p. Agnieszki Budek, p. Ewy Paczuskiej i p. Barbary Patolety wybrały się na wycieczkę do Karlskrony i Kalmaru ze zwiedzaniem Gdańska i Gdyni.
Pierwszym punktem wycieczki było panoramiczne zwiedzanie Gdańska . Wszyscy z zainteresowaniem maszerowaliśmy przez Drogę Królewską: Złota Brama – Ratusz – Długi Targ –Zielona Brama – Stary Żuraw – Bazylika NMP- Długie Pobrzeże – kończąc spacerem po Starym Mieście. Po tak wyczerpującym dniu udaliśmy się na terminal i odprawę biletową do Karlskrony.
12 września wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę „ Karlskrna i Kalmar”. Poznaliśmy dwa najciekawsze miasta południowo- wschodniej Szwecji. Dowiedzieliśmy się co kryje karlskrońskie Muzeum Morskie i zachwycaliśmy się słynną na cały świat dzielnicą Bjorkholmen. Przekonaliśmy się również jak piękny jest Kalmar i jego okolice, przejeżdżając przez sześciokilometrowy Most Olandzki oraz zwiedzając zamek i katedrę.
13 września wróciliśmy do Gdyni i z zapartym tchem oglądaliśmy Akwarium Gdańskie. Braliśmy udział również w zajęciach pt.” Fauna i flora Bałtyku”, które składały się z trzech części: prezentacji multimedialnej, zajęć laboratoryjnych z mikroskopami, kartami pracy i preparatami oraz wyjściem do portu jachtowego: tam każdy z nas łowił krewetki i meduzy.
Była to dla nas cenna lekcja geografii, historii oraz biologii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.