Kameralne spotkanie z absolwentką Joanną Różewską

absolwentka19 lutego Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach gościła swoją absolwentkę, wybitną, młodą pianistkę Joannę Różewską.
W kameralnym spotkaniu z Finalistką najważniejszego konkursu pianistycznego, jakim jest Konkurs Chopinowki w Warszawie uczestniczyli uczniowie szkoły. Byli ci najmłodsi z klas pierwszych i najstarsi  z klas  siódmych, ale dla każdego z nich muzyka jest pasją. Uczą się grać na różnych instrumentach, śpiewają i tańczą.
Miły Gość odpowiadał na  wiele pytań zadawanych przez dzieci i młodzież. Pani Joanna Różewska opowiedziała o swoich pierwszych występach i sukcesach nauce w Szkole Muzycznej I i II w Siedlcach, studiach w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz  o  studiach podyplomowych w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music. Uczniowie dowiedzieli się również, że ulubionym kompozytorem Pianistki  jest Fryderyk Chopin, a jeden z najtrudniejszych utworów jakie ma w swoim repertuarze jest dziełem Karola Szymanowskiego. Pani Joanna Różewska lubi taniec i  muzykę folkową, Życie muzyka to podróże, koncerty, trema, emocje i godziny spędzone codziennie przy fortepianie