I Turniej Matematyczny „Matemaxus”

matemaxus17Dnia 5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”. Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.  Głównymi organizatorami i pomysłodawcami Turnieju są Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama  Mickiewicza w Siedlcach oraz Wydział Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach.

Rywalizacja uczniów odbyła się  w systemie pucharowym. Zwycięzcy zostali wytypowani w piątym etapie. Zadania na Turniej przygotowała komisja w składzie: dr Marek Siłuszyk, mgr Agnieszka Protasiuk, mgr Katarzyna Karpiarz, która również przeprowadziła turniej. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły przejść rycerzowi Matemaxusowi I do księżnej Aleksandry. Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4 i 7 szkół podstawowych. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12 i SP Żelków.

Podsumowanie Turnieju na którym zostaną wręczone puchary , dyplomy oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 12 grudnia o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach.