Dzień Życzliwości

benice201621 listopada już w ponad 180 krajach obchodzony jest Dzień Życzliwości. Jego celem jest uzmysłowienie ludziom tego, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania dobrych relacji międzyludzkich. Jest to szczególny czas, w którym propagowane są: tolerancja, wzajemny szacunek, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.
Tego dnia w naszej szkole p. Ewa Mazur, p. Katarzyna Soczewka i p. Iwona Piekarska przy współpracy z panią wicedyrektor Agnieszką Szymani zorganizowały charytatywną akcję, podczas której zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację chorego na mukowiscydozę Szymona Jaszczołta – studenta, który czeka na przeszczep płuc.
Każdy uczeń, który wpłacił 3 zł, mógł zrobić sobie zabawne zdjęcia np. w peruce, kapeluszu czy wielkich okularach. Ponadto otrzymywał listek, na którym zapisywał coś miłego i wieszał go na „serdecznym drzewku” ustawionym na dolnym korytarzu. Drzewko bardzo szybko zostało udekorowane różnokolorowymi „życzliwymi listkami”, ponieważ każdy chciał wesprzeć ten szczytny cel.