Dzień Wody

dav28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbywał się Dzień Wody. Akcję przygotowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
Co prawda, Światowy Dzień Wody przypada na dzień 22 marca, ale my już teraz postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, że woda to bardzo ważny składnik dla życia każdej istoty mieszkającej na naszej planecie –  Ziemi.  Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, a głównym powodem zorganizowania i stworzenia tej corocznej akcji, była chęć zwrócenia uwagi na fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Uczniowie naszej szkoły tego dnia postarali się upodobnić do kropel wody i założyli ubrania w kolorze niebieskim, granatowym i błękitnym. Wspólnie pozowali do zdjęć. Dodatkowo tego dnia każdy uczeń przyszedł do szkoły z butelka wody mineralnej.  Natomiast uczniowie klas I –III wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie „Jestem kroplą wody”.
Na tablicach informacyjnych na terenie szkoły pojawiły się gazetki edukacyjne, z których można dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek o tym darze natury.
Pani Martyna Kurpiewska wychowawczyni klasy 3 a przeprowadziła w tym dniu zajęcia dotyczące znaczenia wody w przyrodzie i gospodarce oraz konieczności jej oszczędzania. Dzieci napisały listy do wody, a ich twórczość zamieściliśmy w galerii.