Dzień Języków Obcych

1dj2015aW naszej szkole po raz pierwszy w tym roku zostały zorganizowane Dni Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się dwa przedstawienia. Klasy 2-4 miały okazję obejrzeć bajkę „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej w wykonaniu uczniów klasy 6a pod opieką pani Aleksandry Stecińskiej-Wymiatał. Po przedstawieniu odbył się krótki quiz językowy, w czasie którego dzieci mogły wygrać smaczną przekąskę.
Klasy 5-6 obejrzały przedstawienie „Autostopem przez Europę” przygotowane przez uczniów klas 4b oraz 5c pod opieką pani Izabeli Piwowarczyk oraz pani Justyny Troć. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Big Ben i Brama Brandenburska oraz jakie jedzenie jest najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech.
Już niedługo uczniowie SP4 będą mieli okazję wykazać się znajomością języków biorąc udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie przygotują się czytając informacje umieszczone na ścianach naszej szkoły.
Organizując Dni Języków Obcych podkreślono znaczenie znajomości języków we współczesnym świecie oraz fakt, że ich nauka nie musi być nudna. Płynne posługiwanie się językiem pozwala nam przekraczać granice i różnice kulturowe, przynosi wiele pożytku zarówno dorosłym jak i dzieciom.