Akcja „Szkoła Pamięta”

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do organizowanej przez MEiN akcji Szkoła Pamięta.

W związku z tym we wczorajszy sobotni poranek ponad 30 uczniów naszych klas ósmych – wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas – spędziła w sposób inny niż zwykle. Pod kierunkiem p. Michała Woźniaka – opiekuna naszego SKC nr 30 oraz opieką p. wicedyrektor Agnieszki Budek, p. Małgorzaty Wysokińskiej-Dudy oraz p. Izabeli Piwowarczyk posprzątali i przygotowali na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny niektóre groby najstarszego siedleckiego cmentarza.

W tym celu na Cmentarz Centralny przynieśli ze sobą odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim chęć i zapał do zrobienia czegoś dobrego, co w tym przypadku jest też wyrazem naszej kultury, tradycji i szacunku wobec zmarłych. Wolontariusze dzielnie i sprawnie sprzątali, zmywali, czyścili, grabili, zamiatali, przenosili, wyrzucali i ustawiali, aby przywrócić grobom i pomnikom godny, schludny wygląd. Na pomnikach, miejscach pamięci oraz na grobach pracowników SP4, poza zniczami, pozostawiono pamiątkowe plakietki a na koniec jeszcze pomodliliśmy się za tych, którzy na tej siedleckiej nekropolii spoczywają.

Akcja MEiN „Szkoła pamięta” obejmuje m. in. sprzątanie cmentarzy w pobliżu szkół i jest to zarazem cykliczne działanie Caritas od wielu lat, szczególnie propagowane wśród członków Szkolnych Kół Caritas. Nasi uczniowie poświęcili w sobotę swój wolny czas na tę szlachetną inicjatywę.