Akcja „KOLOROWE KREDKI”

Zapraszamy do udziału w akcji pt. „KOLOROWE KREDKI”.

Na czym polega akcja? Zachęcamy do przynoszenia niepotrzebnych i używanych kredek. Posegreguj kredki kolorami oraz zatemperuj. Obecnie nie przyjmujemy kredek świecowych. Pozdejmuj z kredek i ołówków metalowe części, gdzie była lub jest resztka gumki (nową gumkę zostaw). Odrestaurowane kredki są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła.

Pomagamy dzieciom, dorosłym i zwierzętom, bo szanujemy każde istnienie. Można nam podarować również nowe kredki, piórniki lub inne artykuły biurowe. Przekazujemy je do zaprzyjaźnionych miejsc dla dzieciaków. Jeśli masz niepotrzebne guziki, suwaki niezbędne do uszycia piórników, to chętnie je przyjmiemy, weźmiemy też używane i nowe ostre temperówki, które ułatwiają pracę naszym wolontariuszom. Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Akcja trwa w naszej szkole do marca 2024.

Kredki można przynosić do sali nr 3 lub do gabinetu Pani Pedagog. Serdecznie zapraszamy! Koordynatorki akcji: pp. Katarzyna Kamińska i Maja Barszczak.