80. rocznica Zbrodni Katyńskie

W tym roku mija 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku niemal 22 tysiące Polaków zostało zamordowanych przez NKWD.
Przy naszej Czwórce od czterech lat rośnie niezwykłe drzewo – tzw. Dąb Katyński, poświęcony kapitanowi piechoty Tomaszowi Walerianowi Olszewskiemu, który został zamordowany podczas Zbrodni Katyńskiej. Był to żołnierz związany z Siedlcami. Tu się urodził i tu mieszkała jego rodzina. W 2016 roku wzięliśmy udział w programie „Katyń… ocalić od zapomnienia”, objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Ideą tego programu jest uczczenie zamordowanych. 20 kwietnia 2016 r. przy naszej szkole posadziliśmy drzewo, które na zawsze będzie przypominało nie tylko o kapitanie Olszewskim, ale także o wszystkich ludziach, którzy wtedy zginęli. Podczas uroczystości w naszej szkole, wśród wielu innych gości, pojawiły się także wnuczki p. Olszewskiego.
W tym roku obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej były utrudnione. Zachęcamy zatem do odwiedzenia niezwykłej wirtualnej wystawy:

www.80rocznicakatynia.pl
Cześć i chwała Bohaterom!