wie19W dniach 10-13 maja Zakład Utylizacji Odpadów zorganizował Wielkie Igrzyska Ekologiczne dla dzieci i młodzieży z siedleckich szkół i przedszkoli. Idea, jaka przyświeca organizatorom imprezy, to przede wszystkim kształtowanie wśród dzieci i młodzieży trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko poprzez codzienne działania we własnym domu, szkole i najbliższym otoczeniu.
Wielkie Igrzyska Ekologiczne były prawdziwym sprawdzianem wiedzy z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, testem umiejętności praktycznych oraz sprawdzianem zwinności, szybkości i sprawności fizycznej. W tegorocznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba zawodników – 650 osób. Reprezentanci szkół rywalizowali w 4-osobowych drużynach. Wszystkie drużyny walczyły o nagrodę główną, którą jest wycieczka do Kazimierza.
Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Uczniowie klasy 2a (Antonina Anusiewicz, Olga Onyśk, Kacper Żaboklicki i Filip Żochowski) zajęli 3 miejsce w kategorii klas 1-3. Uczniowie klasy VIa (Adam Błoński, Kalina Kublik, Zuzanna Mackiewicz i Alan Rybak) zajęli 2 miejsce w kategorii klas 4-6.
Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i doskonałej sprawności fizycznej oraz życzymy udanego wyjazdu do Kazimierza.