Dzień Zdrowia i Sportu

dzzs-sp425 kwietnia grupa uczniów z klas IV – VI pod opieką pani Anny Szostak i pana Radosława Liczewskiego udała się do hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, gdzie odbywało się spotkanie szkół, które uczestniczą w projekcie Szkoła Promująca Zdrowie. Organizatorem Dnia Zdrowia i Sportu była Szkoła Podstawowa nr 7. Młodzież naszej szkoły rywalizowała w wieloboju sprawności i wiedzy z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 11. W czasie „Rambitu” uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach, mieli za zadanie między innymi: rzucać ringo do celu, rzucać piłką lekarską, biec
z kółkami ringo, ,,sadzić ziemniaki”, brać udział w wyścigu z przejściem pod płotkiem itp. Uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej, śpiewali piosenki promujące zdrowe odżywianie, recytowali wiersze zachwalające walory higieny, a także reklamowali zdrowe produkty spożywcze. Uczniowie naszej szkoły „skradli serca” jury prezentując „żywą” piramidę żywienia.
Dzięki wysiłkowi wszystkich uczestników zajęliśmy zaszczytne II miejsce.
W nagrodę otrzymaliśmy puchar, dyplom, a także gry dydaktyczne do sali przyrodniczej i drobne upominki dla wszystkich uczestników zmagań.